Bimcell Arama Bekletme Ayarları

Bimcell Çağrı Bekletme Nasıl Yapılır?

Bimcell Çağrı Bekletme, cep telefonunuzla birisiyle konuşma yaptığınız esnada sizi arayan başka kişilere, sizin şu anda başka birisiyle görüştüğünüzü bildiren ve size de bu çağrıyı gösteren servistir.

Bu servisi aktif ettikten sonra, servis siz telefonla görüşme yaparken size gelen yeni bir aramayı kısa bir sinyal sesi ile bildirir. Bu durumda dilerseniz ilk görüşmenize devam edersiniz, dilerseniz ilk aramayı kapatıp ikinci aramaya cevap verirsiniz, dilerseniz de ilk aramayı bekletmeye alıp sonradan gelen ikinci aramayı cevaplarsınız.

Sizi arayan kişi de siz meşgul olduğunuz durumlarda “Aradığınız kişi şu anda başka bir görüşme yapıyor. Lütfen hatta kalınız ya da daha sonra tekrar deneyiniz.” anonsunu duyar. Ve siz de sinyal ile başka birisinin sizi aradığını öğrenirsiniz.

Telefonla konuşurken başkalarının aradığını öğrenmek için:

  • Bimcell hatlı telefonunuzun ayarlar kısmından – arama ayarları – çağrı (arama) bekletme seçeneğini açarak bu servisi aktif hale getirebilirsiniz.
  • Ayrıca telefonunuzun arama ekranından *43# tuşlarına basıp arama tuşuna tıkladığınızda servisi açık hale getirmiş olursunuz.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın