Facebook Arama Geçmişi Silme (Resimli Anlatım)

Facebook Arama Çubuğu Temizleme, Eski Arama Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Dünyanın bir numaraları sosyal paylaşım sitesi olan Facebook her geçen gün yeni özellikler eklemektedir. Bu özelliklerden bir tanesi de daha önce arama yapılan bir ismi veya grup / sayfa bilgisini hafızasına tutarak daha sonraki aramada karşımıza çıkarmasıdır.

Ama kimi zaman bu arama geçmişini temizlemek, arama çubuğuna bastığımızda bu isimlerin gözükmemesini isteriz.

Burada anlatacağımız yöntem ile arama çubuğunda bulunan isimleri ve bilgileri tamamen Facebook hafızasından silebileceksiniz.

İlk olarak yapmanız gereken işlem:

1. Facebookta hesabınızda kendi profilinize tıklamak olacaktır. Burada kapak fotoğrafının yanında Hareketler Dökümünü Gör kısmına tıklayın. Veya Facebookta sağ üst tarafta bulunan küçük ok işaretine tıkladığınızda da alt tarafta Hareketler Dökümü bölümünü görebilirsiniz.

 

2. olarak Hareketler Dökümünü açtığınızda sol kısımda Hareketler Dökümü, Zaman Tüneli Onayı gibi bazı başlıklar göreceksiniz. Orada Beğenmeler, Yorumlar başlığının hemen altında bulunan Daha Fazla linkine tıklayın. Ve o bölüm biraz genişleyecek ardından aynı yerde Ara sekmesini göreceksiniz. Ara tuşuna basın.

 

3. olarak Ara tuşuna bastıktan sonra Arama Tarihi ekranına ulaşacaksınız. Şu ana kadar yapmış olduğunuz tüm arama sonuçlarını burada görebilirsiniz. Sağ üst tarafta bulunan Arama Kayıtlarını Sil tuşuna bastığınızda tüm arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

 

Ancak tek tek bazı arama başlıklarını temizlemek ve silmek istiyorsanız hemen alt tarafta yapmış olduğunuz arama başlıklarını ayrı ayrı görebilirsiniz. Mesela en son yapmış olduğunuz aramayı silmek istiyorsanız eğer aşağıda verilen şekilde arama yaptığınız ismin sağ tarafından bulunan küçük yuvarlak tuşa bastığınızda Sil ekranı gelecek ve silme işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

One Thought to “Facebook Arama Geçmişi Silme (Resimli Anlatım)

  1. Melda Acar

    Ben komple silmisim. Bunu geri getirmenin yolu yok mu acaba????

Yorum Yazın