Online Gif Yapma

İnternetten Ücretsiz Gif Yapma, Programsız Gif Nasıl Yapılır? Resimden Gif Yapma, Videodan Gif Çevirme, Telefondan Android Cep Telefonundan Gif

GIF, İngilizce kökenli bir kısaltmadır. Grafik Değiştirme Biçimi anlamına gelmekte olan Graphics Interchange Format’ın kısaltmasıdır. GIF aynı zamanda bir sayısal resim saklama biçimidir ve kayıpsız sıkıştırma kullanır ve 8-bit renge (yani 256 renge) kadar destek verir.

Son zamanlarda tüm internet ve sosyal medya ortamında GIF dosyalarına sıklıkla rastlamaktayız. Yukarıda örnek olarak verdiğimiz kalpli resim aynı zamanda bir video şeklinde izlenmekte ve aynı zamanda bir resim olarak da değerlendirilmektedir.


Aşağıda resimlerden veya videodan nasıl GIF dosyasını ister bilgisayarınızdan isterseniz mobil cep telefonunuzdan nasıl oluşturabilirsiniz onu anlatacağız.


Belirteceğimiz bu yöntem kesinlikle bir program indirmeden nasıl yapılır onun bilgisini içermektedir. İlk olarak ücretsiz Gif resimleri yapmak için bu siteye tıklayın.


Site açıldıktan sonra resimden GIF dosyası yapmak için sol üst kısımda bulunan Images To GIF tuşuna basın. Ardından Upload Images e tıklayıp GIF dosyası oluşturmak istediğiniz resimleri seçin. Resimleri seçtikten sonra sol kısımda seçmiş olduğunuz resimleri GIF şeklinde görebilirsiniz. Sağ kısımda bulunan Delay bölümünden herbir resimini süresini, Width bölümünden resmin genişliğini, Height bölümünden GIF dosyasının yüksekliğini, Quality bölümünden ise kalitesini belirleyebilirsiniz.


Bu ince ayarları dileğinize göre yaptıktan sonra bu dosyanın gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz. Yani bu oluşturmuş olduğunuz GIF dosyası özel bir resim ise ve imgflip.com web sitesinin arşivlerinde bulunmasını istemiyorsanız aşağıda bulunan üç tane kutucuğu seçmeniz gerekmektedir.


Gizlilik ayarlarını da belirledikten sonra Generate GIF tuşuna bastığınızda GIF resminiz hazır durumdadır. Yeni açılan pencerede Download Gif tuşuna basarsanız bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ayrıca oluşan GIF dosyasına sağ tıklayıp resmi farklı kaydet seçeneği ile de GIF dosyasını bilgisayarınıza indirmeniz mümkündür.Videodan GIF Dosyası Nasıl Yapılır?


Yine aynı siteyi ( Buraya Tıklayın ) açtıktan sonra sol üstte bulunan Video To GIF seçeneğini seçip bilgisayarınızda bulunan bir resmi Upload Video seçeneği ile veya sol kısımda bulunan yere Youtube de bulunan bir videonun linkini yazarak da videodan GIF resmi yapma şansınız olacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın