Programsız Video Kesme (Resimli Anlatım)

Video Nasıl Kesilir, Nasıl Biçimlendirilir?

Herhangi bir programa, uygulamaya gerek kalmadan video nasıl kesilir, nasıl kırpılır gibi soruların yanıtlarını aşağıdaki anlatımda sizlerle paylaştık.

Bilgisayarınıza program yüklemenize gerek duymadan online, internet üzerinden videonun başından, sonundan veya içerisinde herhangi bir yerden nasıl kesim yapılır, nasıl kırpılır artık kolayca yapabileceksiniz.

İlk olarak Bu Siteye Tıklayarak web sitesini açın.

Ardından açılan pencerede orta kısımda Dosyayı Aç kısmına tıklayarak düzenleme yapmak istediğiniz videoyu yükleyiniz / seçiniz.

Video’yu sisteme yükledikten sonra aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacaktır.

 

Ardından alt kısımda gözüken video kesitlerinden kesmeyi dilediğiniz bölüm için soldaki çizgiden, sonra doğru ise sağdaki çizgiden belirleyiniz. Yani örnek olarak belirtecek olursak, 10 dakikalık bir videonun 1. ve 7. dakikaları arasını tutup diğer geri kalan kısmı silmek istiyorsanız soldaki çizgiyi 1. dakikaya, diğer çizgiyi ise 7. dakikaya getirmeniz gerekmektedir. Bu durumda video klibinizdeki ilk 1. dakika ve son kalan 3 dakika silinecektir.

Bu seçme işlemini yaptıktan sonra sağ altta bulunan KES kısmına tıklamanız gerekmektedir.

Aşağıdaki örnek resimde videonun 4:38 ile 6:23 dakikaları arasını seçtik, diğer geri kalanının silinmesini istedik.

Seçme işlemini yapıp KES tuşuna bastıktan sonra kısa bir video hazırlanma süreci olduktan sonra videonuz indirmeye hazır durumdadır. Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere İNDİR tuşuna bastığınız durumda video klibiniz bilgisayarınıza inecektir.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın