Türk Telekom (Avea) Lira – Kontör Yollama

Türk Telekomda (Avea) Başkasına Lira (Kontör) Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hattınızdan bir başka Türk Telekom abonesine dilediğiniz zaman Lira (kontör) gönderebilirsiniz.

Bu sistemle ayrıca başkasından Lira (kontör) talebi de gerçekleştirebilirsiniz.

Başka bir Türk Telekom abonesiyle Lira paylaşmak için:

  • 9235 numaralı telefonu arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayrıca Lira yollamak istediğiniz numarayı mesaj olarak yazıp, bir boşluk bıraktıktan sonra göndermek istediğiniz lira miktarını yazıp 9235’e göndererek de TL transferi yapabilirsiniz. Örnek olarak 05051234567 15

Bu işlemi yaptıktan sonra size bir mesaj gelecektir. Bu gelen mesaja E yazıp cevapladığınız taktirde işleminiz gerçekleşecek ve karşı tarafa dilediğiniz miktarda TL transferi yapılmış olacaktır.

 

Türk Telekomda (Avea) Başkasından Lira Nasıl İstenir?

Sadece Türk Telekom faturasız hat sahiplerinin kullanabileceği bir servis olan Lira İsteme Servisi ile dilediğiniz zaman bir başka Türk Telekom abonesinden hattınıza Lira göndermesini isteyebilirsiniz.

Lira İsteme servisini kullanmak için:

  • 9235 numaralı hattı arayarak işleminizi yapabilirsiniz.
  • Veya TL talep ettiğiniz kişinin numarasını mesajlara yazıp, ardından bir boşluk bırakıp, talep ettiğiniz Lira miktarını yazıp 9233’e gönderebilirsiniz.

Bu işlemin ardından karşı tarafa sizin Lira talebiniz mesaj olarak gidecektir. Eğer kabul ederse hattınıza Lira transferi gerçekleşecektir.

Yapmış olduğunuz bu Lira isteği iki saatlik süre içerisinde geçerli olacaktır. Eğer bu iki saat içinde karşı taraf talebi kabul etmezse yapılan işlem geçersiz olur. İki saat sonra yeniden talep etmeniz gerekecektir.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yazın