Turkcell Arama Bekletme Açma ve İptali

Turkcell Çağrı Bekletme Nasıl Yapılır?

Tüm Turkcell abonelerinin faydalanabildiği ücretsiz bir servis olan Çağrı Bekletme Servisi ile siz başkası ile görüşme yaparken sizi arayan numaralar, sizin başkası ile görüştüğünüze dair bir ses duyarlar.

Bu esnada siz görüşme yaparken yeni bir çağrı geldiğinde size de bir uyarı sesi gelir ve siz de yeni bir arama geldiğini anlarsınız.

Bu servisi aktif etmek için:

  • Telefonunuzun ayarlar bölümünden – arama ayarları – çağrı / arama bekletme seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterlidir.
  • Ayrıca telefonunuzun arama ekranından *43# tuşlarına basıp arama tuşuna bastığınızda da bu servis aktif hale gelecektir.

 

Turkcell Arama Bekletme Nasıl Kapatılır?

Arama bekletme servisini kullanmak istemiyorsanız eğer bu işlem aşağıdaki gibi olacaktır. Bu durumda sizi arayan kişiler meşgul ses tonu duyarlar ve size her hangi bir bildirim gelmez ve siz de yeni bir çağrı geldiğini bilemezsiniz.

  • Telefonunuzun ayarlar bölümünden – arama ayarları – çağrı / arama bekletme seçeneğini kapalı duruma getirmeniz yeterlidir.
  • Ayrıca telefonunuzun arama ekranından #43# tuşlarına basıp arama tuşuna bastığınızda da bu servisi iptal etmiş olursunuz.

Yukarıda anlatılan tüm işlemleri (aktif etme ve iptal etme) Turkcell İletişim Merkezlerinden veya Turkcell Müşteri Hizmetleri aracılığı ile de gerçekleştirmeniz mümkündür.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın