Turkcell Taahhüt ve Ceza Sorgulama

Turkcell Kalan Taahhüt Süresini ve Ceza Miktarı Nasıl Öğrenilir?

Turkcell cep telefonunuzdan 12 ay süresince hattınızı kapatmamanız ve faturasız hatta geçmemeniz karşılığında sizlere sunulan indirim karşılığında taahhüt vermeniz gerekmektedir.

Verilen bu taahhütler zamanla daha iyi indirimli kampanyalar veya diğer operatörlerde daha avantajlı tarifeler olması durumunda bizlerin canını sıkar ve ne zaman taahhütüm biter gibi sorular sormaya başlarız.

Sunulan her kampanyanın taahhüt ve indirim miktarı kampanya detaylarında yazmaktadır, ancak çoğu zaman okunmadığı için bilinmemektedir.

Ceza bedeli hesaplaması yapılırken indirimden yararlandığınız ay boyunca bütün tutarlar size cezai miktar olarak yansıtılacaktır. Örnek olarak 45 Lira normal fiyatı olan bir tarifeyi taahhüt karşılığında 35 Liraya kullanıyorsanız ve kampanyaya katıldıktan 5 ay sonra caymak istiyorsanız, her ay 10 Lira indirimden faydalandığınız ve toplam 5 ay kullandığınız için toplam 50 Lira cezai bedel karşınıza çıkacaktır.

 

  • SMS olarak taahhüt sürenizi ve cayma ücretini öğrenmek için kısa mesaj bölümünden DURUMUM yazarak 2222’ye ücretsiz olarak mesaj göndermeniz yeterlidir.
  • Ayrıca www.turkcell.com.tr anasayfasında bulunan GİRİŞ bölümünden hattınızla giriş yapın, üstte bulunan menüden HESABIM seçeneğini seçip açın. Sol kısımda bulunan kısımdan HAT ÖZETİM bölümüne girerek de taahhüt bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.
  • Ayrıca Turkcell hatlı cep telefonunuzdan 532’yi arayarak Müşteri Hizmetleri yetkilisine de taahhüt ve ceza miktarlarınızı sorgulatma şansınız vardır.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın